FORNIRY KAMIENNE

PROSTY MONTAŻ KAMIENIA NA ŚCIANIE

Slate Lite to fornir z kamienia naturalnego składający się z cienkiej warstwy kamienia oraz nośnika wzmocnionego włóknem szklanym. Dzięki unikalnemu ręcznemu procesowi otrzymywania fornirów z najpiękniejszych bloków skalnych otrzymuje się produkt zachowujący wrażenie i wygląd litej skały, a jednocześnie o niewielkiej grubości i wadze.

Slate lite, czyli przeźroczysty kamień naturalny to dekoracja ściany łatwa w montażu i dająca więcej możliwości aranżacji niż typowe płyty kamienne. Przykład to gama produktów Translucent, w której zastosowano półprzeźroczysty materiał nośny. Dzięki temu po podświetleniu można otrzymać zadziwiające efekty.

podświetlany-transparentny-kamien-na-ściane

FORNIRY KAMIENNE
PROSTY MONTAŻ
KAMIENIA NA ŚCIANIE

Slate Lite to fornir z kamienia naturalnego składający się z cienkiej warstwy kamienia oraz nośnika wzmocnionego włóknem szklanym lub bawełną. Dzięki unikalnemu ręcznemu procesowi otrzymywania fornirów z najpiękniejszych bloków skalnych otrzymuje się produkt zachowujący wrażenie i wygląd litej skały, a jednocześnie o niewielkiej grubości i wadze.

podświetlany-transparentny-kamien-na-ściane

Slate lite to dekoracja ściany łatwa w montażu i dająca więcej możliwości aranżacji niż typowe płyty kamienne. Przykład to gama produktów Translucent, w której zastosowano półprzeźroczysty materiał nośny. Dzięki temu po podświetleniu można otrzymać zadziwiające efekty.

Dzięki wysokiej elastyczności forniry ozdobią w łatwy i estetyczny sposób ścianę łukową a nawet okrągły filar co jest niemożliwe w przypadku dekoracji z kamienia pełnego bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów obróbki lub cięć na niewielkie elementy.

Forniry z gamy Slate Lite oraz Trans Lucent po zastosowaniu odpowiednich impregnatów nadają się również do zastosowania w łazience. Stwórz więc piękna łazienkę z kamienia naturalnego przy minimalnej ilości fug. Masz do wyboru 3 standardowe wymiary produktów:

  • 122 cm x 61 cm
  • 240 cm x 120 cm
  • 260 cm x 120 cm

Forniry kamienne to także produkt wysoce ekologiczny. To fakt, że ich produkcja to czasochłonny proces, który także wymaga zużycia energii. Jednak na ich korzyść przemawia to, że są niezwykle lekkie przez co ich transport jest bardziej ekologiczny.

Ponad to z pozyskanego bloku kamiennego przetworzonego na forniry kamienne o grubości średnio 2 mm da się ozdobić o wiele większe powierzchnie ścian niż przy tradycyjnie pozyskanym materiale. Teraz już wiesz jaki wybrać kamień do domu na ścianę w salonie, łazience czy korytarzu.

Ciesz się pięknem kamienia
i bądź eko!